İç Mimarlık Ofis Dekorasyon Villa Dekorasyon

Salon Dekorasyonunda İç Mimar Desteği

Salon Dekorasyonunda İç Mimar Desteği

Salon Dekorasyonunda İç Mimar Desteği

Salonlar evlerde ailenin buluştuğu, misafirlerin ağırlandığında özel alanlardır. İster ailenin oturma alanı olsun, isterse de konukları ağırlayacağınız bir ortam olsun iç mimarlık Ankara ofisimiz desteği ile çarpıcı bir dekorasyon yapılmaktadır. Salon dekorasyonuna başlarken ilk olarak odak noktası belirlemek gerekiyor. Televizyon, kitaplık ya da manzaralı bir pencere odak noktası olarak belirlenebilir. Kullanım amacına ve kullanıcılara uygun bir biçimde odak noktasının belirlenmesi sonrasında mobilya tercihi yapılabilir. Mobilya tercihi sohbet alanlarına uygun olmalıdır. İnsanların seslerini yükseltmeden ya da bedenlerini yormadan birbiri ile konuşmasına olanak tanıyan bir ortam inşa edilmelidir.

Salon Dekorasyonunda Mobilya Seçimi

Iç mimarlık Ankara ofisimiz tarafından salon dekorasyonunda mobilya tercihine önem verilmektedir. Mobilyalar seçilirken boyutları da göz önüne alınmalıdır. Şayet salonda büyük ya da çok çok küçük duran bir sehpa varsa düzen ortadan kalkacaktır. Koltuk ve sehpaların ergonomik olarak belirli oranları bulunmaktadır. Şayet parçalar birbiri ile takım değilse bu durumda kombine etmek için detaylı bir incelemede bulunmak gerekecektir. Mobilya tercihi sonrasında halıların tercihine dikkat edilmelidir. Halılar salon dekorasyonunun en önemli parçası olmaktadır. Renkler, desenler, modeller vb. sıklık ile hata yapılan konulardır. Mobilyaların ayakları, bu mümkün değilse yalnızca ön ayaklar halı üzerinde olmalıdır. Şık ve zarif bir dekorasyon istiyorsanız fazla eşyalardan, gereksiz aksesuar ve mobilyalardan uzak durmanız gerekecektir.

Salon Dekorasyonunda Detaylara Dikkat

Iç mimarlık Ankara olarak salon dekorasyonunu önemli parçalarını atlamıyoruz. Ancak gereksiz parçalar ile de kalabalık bir ortam oluşmasına izin vermiyoruz. Bu ortamlar şık olmaları kadar rahat ve gözü yormayacak şekilde dizayn edilmektedir. Tablolar, aydınlatma parçaları ve kırlentler mobilyaları tamamlamak için iyi bir seçim olacaktır. Dekorasyon tarzı ve rengine göre de tercih yapmak doğru olacaktır. Yine döşemelik kumaşlar ve perdelerin birbiri ile uyumlu olması da önemlidir. Yeterli alan söz konusu ise duvardan olabildiğince uzaklaştırılmaktadır. Duvar boyaları, aydınlatma renkleri, mobilya üzerine yerleştirilen objeler de birbiri ile uyumlu olmalıdır. Özetle salon bir bütün olacaktır ve tüm detayların birbiri ile kombini önemlidir.