İç Mimarlık İç Mimarlık Ankara

Çarpıcı Bir Mutfak Dekorasyonu İçin İpuçları

Çarpıcı Bir Mutfak Dekorasyonu İçin İpuçları

Çarpıcı Bir Mutfak Dekorasyonu İçin İpuçları

Mutfağınızı yenilemek mi istiyorsunuz? Ya da sıfırdan bir mutfak mı inşa ediyorsunuz? Mutfak dekorasyonu teknik bir konudur ve içerisinde çok fazla detay barındırmaktadır. Detayların doğru çözümlenmesi sonucunda da mutfağınız daha kullanışlı bir alan olacaktır. İç mimarlık Ankara olarak mutfak dekorasyonunda en çok önem verdiğimiz konulardan biri yerleşim olmaktadır. Planlı ve doğru bir yerleşme ile küçük alanlar dahi genişleyebilir. Yıkama, soğutucu, pişirme vb. bölümler doğru bir şekilde planlanmalıdır. Doğru olarak yerleşim planı yapıldığında şekiller, ölçüler, kullanıcı ihtiyaçları göz önüne alınmalıdır. Bu anlamda mutfak dekorasyonu için profesyonel bir destek almak önemli olacaktır. Dekorasyonun yanı sıra aksesuar seçimi de dikkat edilmesi gereken diğer bir konudur.

İç mimarlık Ankara olarak mutfak dolaplarından çöp kovalarına kadar pek çok noktaya dikkat ediyoruz. Bu şekilde sizler düzenli bir mutfağa sahip olabileceğiniz gibi aynı zamanda yer kayıplarını da önlemiş olursunuz. Mutfağın olmazsa olmazlarından bir tanesi de aydınlatmalardır. Gün ışığından faydalanacak şekilde tasarım yapmaya ihtiyaç vardır. Tezgâh ve yemek yapılan bölümlerde de aydınlatmaya ihtiyaç duyulacaktır. Dolap içlerinde, çekmecelerde, kiler dolaplarında vb. aydınlatma sistemleri tercih edilebilir. Mutfak dolaplarına da bu gün entegre edilen ışıklar kumanda sistemleri ile takip edilebilmektedir. Bu sayede şık ve kullanışlı bir mutfağa sahip olabilirsiniz.

İç mimarlık Ankara olarak aynı zamanda mutfak dolaplarında kullanılan renklere de dikkat ediyoruz. Sadece dolaplar değil, zemin, tavan, duvar ve kullanılacak olan aksesuarlardaki renklerin ve kullanılan malzemelerin birbiri ile uyumlu olması gerekir. Kırmızı iştahı doğrudan artıran bir özelliğe sahiptir. Aynı zamanda enerji verir. Mavi ise yemek isteğini azalttığı için genelde mutfaklarda tek başına kullanılmaz. Koyu renk zeminler mekanın oldukça küçük görünmesine yol açabilir. Yine açık renkler  tam tersi ortamı geniş gösterecektir. Bu anlamda sizler de profesyonel destek alarak mükemmel bir mutfağa sahip olabilir. Kadınların en çok kullandığı alanlar olan mutfakların insanın içini açması, şık ve gösterişli olması, kullanılan tüm detayların birbiri ile uyumlu olmasına özen gösteriyor ve profesyonel bir dizayn süreci sunuyoruz.