İç Mimarlık İç Mimarlık Ankara Villa Dekorasyon

Banyo Dekorasyonunda Bilmeniz Gerekenler

Banyo Dekorasyonunda Bilmeniz Gerekenler

Banyo Dekorasyonunda Bilmeniz Gereken Hususlar

İç mimarlık Ankara olarak dizayn ettiğimiz ortamlardan bir tanesi de banyolardır. Elden geçirilmeyi bekleyen banyolar aslında zor ortamlar olarak değerlendirilir. Çünkü banyolar ıslak ortamlardır ve sıcak su sebebi ile buhara maruz kalmaktadır. Su tesisatı ve yalıtım gibi detayların göz ardı edilmemesi gerekir. Dizayn öncesinde giderler kontrol edilmeli, tıkanmış olan giderler açılmalıdır. Kokusu ağır bir banyoya kimse girmek istemez. Aynı zamanda komşularınız varsa, giderlerin sıkıntılı olması durumunda komşunuzun tavanından gider suları süzülebilir.

Banyo Dekorasyonunda Yerleşim Planı Hazırlanmalı

İç mimarlık Ankara olarak ilk olarak banyo dekorasyonu için bir yerleşim planı hazırlıyoruz. Banyo tadilatı başlamadan evvel iç mimarla görüşmek ve destek almak akıllıca bir tercih olacaktır. Kapıdan girişte bir klozet ile karşı karşıya kalmak hoş bir görünüm olmayacaktır. Eski yapılarda bu tür durumlar söz konusudur. Şayet evinizde çamaşır odanız yoksa çamaşır makineniz banyo içine konumlandırılacak ise bu noktaya da özen göstermek gerekir. Ancak makinelerin görünmesi hoş olmadığından yapılan dolaplar ile birlikte çamaşır makinesi saklanabilir. Diğer önemli tercih banyo dolabının seçilmesi olacaktır. Malzemelerin kaliteli olması nem ve suya maruz kaldığında bozulmasını engelleyecektir.

Banyo Dekorasyonunda Malzeme Seçimi

İç mimarlık Ankara olarak banyo dekorasyonunda dikkat ettiğimiz konulardan bir tanesi de malzeme seçimi oluyor. Seramik, mermer gibi kaplama malzemeleri banyolarda tercih ediliyor. Bununla birlikte duvar kâğıtlarının vinil esaslı olanları da bulunuyor. Gelişen teknoloji ile birlikte suya ve neme dayanıklı kaplama malzemeleri imal edilmeye başlandı ve bu malzemeler banyo ve tuvalet gibi alanlar için uygun oluyor. Suya dayanıklı olan vinil döşeme ve laminant yine sıcak olması sebebi ile tercih edilen malzemeler arasında yerini alıyor.

Küçük Banyolar Nasıl Büyük Gösterilir?

İç mimarlık Ankara olarak küvet yerine daha geniş bir banyo için duşa kabin tercih etmenizi tavsiye ediyoruz. Aynı ve açık renkler banyonun geniş görünmesine yardımcı olacaktır. Aydınlık ve geniş banyolarda ise küvetin ve duşa kabinin bir arada kullanılması mümkündür. Yine malzeme ve renk tercihlerinde bu sayede daha özgün tasarımlar yapılabilecektir.